الگوگیری از کندو عسل ده قاب برای حل مشکل تلسکوپ جمیز وب ناسا

عسل خام معمولاً حاوی بره موم است، نوعی رزین که زنبورها از درختان شیره‌زا و گیاهان مشابه تولید می‌کنند. بره موم ممکن است سطح کلسترول و تری گلیسیرید را بهبود بخشد.

این بره ها در کندو عسل ده قاب و دیگر کندوها قرار می گیرند تا زنبورها بر روی آن عمل تولید عسل را انجام دهند.

در مجموع، هیچ مطالعه طولانی مدت انسانی در مورد عسل و سلامت قلب وجود ندارد. تحقیقات بیشتری برای درک بهتر اثرات عسل بر سلامت قلب مورد نیاز است.

درمان موضعی عسل از مصر باستان برای التیام زخم ها و سوختگی ها استفاده می شده است. این عمل هنوز هم امروزه رایج است.

بررسی 26 مطالعه در مورد عسل و مراقبت از زخم نشان داد که آن را در بهبود سوختگی های با ضخامت جزئی و زخم هایی که پس از جراحی عفونی شده اند، موثرتر نشان می دهد.

عسل همچنین یک درمان موثر برای زخم پای مرتبط با دیابت است که عوارض جدی است که می تواند منجر به قطع عضو شود.

یک مطالعه شامل افراد مبتلا به زخم پای مرتبط با دیابت، میزان موفقیت 43.3 درصد را با عسل به عنوان درمان زخم گزارش کرد. در مطالعه دیگری، عسل موضعی 97 درصد از زخم‌های مرتبط با دیابت شرکت‌کنندگان را بهبود بخشید.

محققان بر این باورند که قدرت شفابخش عسل ناشی از اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی آن است.

علاوه بر این، ممکن است به درمان سایر بیماری‌های پوستی از جمله پسوریازیس و ضایعات تبخال کمک کند.

عسل مانوکا به ویژه در درمان سوختگی موثر است. با این حال، اگر سوختگی شدید دارید، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

سرفه یک مشکل رایج برای کودکان مبتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی است. این عفونت ها می توانند بر خواب و کیفیت زندگی هم برای کودکان و هم برای والدین تأثیر بگذارند.

با این حال، داروهای رایج سرفه همیشه موثر نیستند و می توانند عوارض جانبی داشته باشند. جالب توجه است، عسل ممکن است جایگزین خوبی باشد، با شواهدی که نشان می دهد یک گزینه درمانی موثر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.