اهدای فرش اردکان دست دوم به موزه فرش انگلستان!

پدیدن یک فرش بربر مراکشی در خانه به معنای آوردن درخشش کمی از این کشور زیبا است که روح شما را رشد می دهد! درست است، فرش بربر مراکشی واقعاً پر از داستان و احساسات است.

واژه فرش در عربی ضرابیه، در بربر تزربیت و دقیقاً در مراکش کلمه قطیفه است که اغلب به کار می رود. فرش بربر به طور کلی، اما به طور خاص فرش بربر واقعی مراکش شهرت بی عیب و نقص و بی نظیری دارد!

فرش اردکان دست دوم را می توانید خانه های خود استفاده کنید و زیبایی آن را به اهالی خانه هدیه دهید.

فرش‌های پشمی، فرش‌های بربر که به آن فرش‌های آفریقای شمالی نیز گفته می‌شود، نام منطقه، قومیت، قبیله و در نتیجه کشوری که در آن طراحی شده است را منتقل می‌کند. به این ترتیب، باید بدانید که کارشناسان واقعی فرش می توانند دقیقاً تعریف کنند:

عصر یک فرش:

محل ساخت آن به لطف نقش ها، رنگ ها، روش تاب دادن پیچاندن پشم، تعداد نخ های پود که در پشت فرش نمایان است، با توجه به مراحل رنگرزی استفاده شده.

هنر اجدادی بربر بافی به لطف فرش Béni Ouarain که نقش‌های آن همان نمونه‌هایی است که قبلاً در دوران نوسنگی استفاده می‌شد، به مراکش اهدا شده است. ما یک فرش بربر واقعی از پشم مراکشی را با توجه به موارد زیر می شناسیم:

جنس آن: گره‌دار، بافته شده، گلدوزی شده، از پشم بسیار نرم و بکر استخراج شده از نژاد گوسفند از اطلس میانه است.

رنگ آن، عاج طبیعی برای فرش Béni Ouarain و/یا انواع دیگر فرش‌ها که اغلب بر رنگ‌های قرمز، نارنجی، سیاه، سفید، زرد غالب هستند.

گره خوردن آن با علم به این که یک کاردستی لزوماً باید ناهنجاری های کوچکی را نشان دهد که در پشت فرش مشاهده می شود به جز گلیمی که قابل برگشت است.

طویله یا حاشیه آن که تنها در یک انتهای آن قرار دارد.برای تاریخچه فرش بدیهی است که اهلی کردن گوسفندان نقش مهمی در هنر بربر بافی دارد.

در میان بربرها، کار پشم به چندین هزار سال قبل برمی‌گردد، و به کمک گیاه صابون، زنان پشم گوسفندان را در رودخانه می‌شستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.