با روغن موتور ونوس می توانید از پوسیدگی خودرو جلوگیری نمایید

نسبت بی بعد چگالی یک ماده خاص به چگالی آب به عنوان وزن مخصوص یا چگالی نسبی شناخته می شود. چگالی یک ماده به عوامل متعددی از جمله تغییرات دما، وجود ناخالصی ها عمدتاً ترکیبات معطر و غیره بستگی دارد.

دما و چگالی رابطه معکوس دارند. یک ماده ناخالص تمایل به چگالی بالاتری نسبت به همان ماده خالص دارد.

برای روغن موتور نظیر روغن موتور ونوس افزایش تعداد ترکیبات معطر در روغن منجر به افزایش چگالی و در نتیجه وزن مخصوص آن می‌شود.

به گفته اودون (2011)روغن موتورهای مستعمل به دلیل رسوب ناخالصی هایی مانند فلزات و محصولات تخریب شده در حین استفاده، وزن مخصوص بالاتری دارند.

وزن مخصوص روغن های احیا شده کمتر از روغن های استفاده شده است زیرا اکثر آلاینده های موجود در روغن ها در طول فرآیند بازسازی حذف می شوند.

به گفته آبرو و همکاران. (2013) ، بر اساس ماهیت و نوع ناخالصی روغن موتور استفاده شده، وزن مخصوص روغن موتور احیا شده می تواند کمتر یا بیشتر از روغن موتور تازه باشد.

به طور کلی، روان کننده های مورد استفاده آلوده به فلزات سنگین، ترکیبات معطر و سایر ترکیبات بسیار غیراشباع، پس از بازسازی، وزن مخصوص کمتری نسبت به روان کننده های تازه دارند. این توضیح می دهد که چرا روغن های متحرک بازسازی شده درجدول 2وزن مخصوص کمتری نسبت به روغن موتورهای تازه دارند.

آلکیل بنزن سنگین (HAB) یک محصول جانبی در فرآیند تولید آلکیل بنزن خطی (LAB) است.

به عنوان روغن انتقال حرارت و گریس روان کننده استفاده می شود.

در این مقاله پتانسیل استفاده از HAB در فرمولاسیون روغن موتورهای بنزینی و دیزلی و همچنین سیال هیدرولیک نشان داده شده است.

با هدف گذراندن استانداردهای 5W30، 5W40، 10W40، و 15W40 روغن موتورهای مختلفی فرموله شده است.

فرمولاسیون حاوی مقادیر مختلفی از HAB به عنوان جزء جزئی، و مقادیر متفرقه حلال خنثی 100 (SN-100)، SN-150، و SN-650 به عنوان جزء اصلی است. اندازه گیری خواص معمول روغن های به دست آمده نشان می دهد که برخی از آنها دارای معیارهای مورد نظر هستند.

میدان آزمایش روغن های اخیر نشان می دهد که عملکرد خوبی دارند.

در مرحله بعد، مخلوط های مختلف HAB به عنوان جزء اصلی و پلی ایزوبوتن (PIB) به عنوان جزء فرعی با موفقیت در فرمولاسیون چندین سیال هیدرولیک درجه ISO استفاده شده است. مواد به‌دست‌آمده دارای رهایش هوای مناسب و قابلیت دملولاسیون هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.