در آلمان از سیر ضد نفخ به عنوان طعم دهنده چای استفاده می گردد

اگر سیر برای سلامتی شما عالی است، باید مراقب باشید که در خطر سوختگی معده یا گرفتگی شکم، از آن سوء استفاده نکنید. مصرف زیاد سیر نیز می تواند باعث بوی بد دهان شود.

در مورد این نکته آخر بدانید که این حس بعد از چند ساعت از بین می رود و جویدن کمی جعفری کمی با این اثر مقابله می کند. با این حال، مسواک زدن دندان‌ها تغییر چندانی نمی‌کند، زیرا بو از گازهای آزاد شده در اثر جویدن و سپس هضم می‌آید.

به دلیل اثرات ضد انعقادی آن، توصیه می شود از مصرف مقادیر زیاد سیر ضد نفخ قبل و بعد از عمل و یا در هنگام مصرف داروهای ضد انعقاد خودداری شود.

همچنین توصیه می شود سیر را با سایر گیاهان ضد انعقاد مانند جینکو، جینسنگ، الوتروکوک، بید سفید مصرف نکنید. اگر از بیماری های خونی یا متابولیک رنج می برید، قبل از مصرف بیش از یک حبه سیر در روز، از پزشک خود مشورت بگیرید.

سیر به دلیل خواص ضد میکروبی، ضد عفونی کننده، ضد التهابی، ضد باکتریایی، ضد قارچی و حتی ضد ویروسی آن یک داروی واقعی است. بنابراین مصرف آن برای مبارزه با بیماری ها و بیماری های عفونی مانند سرماخوردگی، گلودرد یا آنژین صدری توصیه می شود.

سیر

از پوست محافظت می کند: خواص ضد عفونی کننده سیر همچنین آن را به یک متحد برای حفظ سلامت پوست شما تبدیل می کند. در برابر آکنه و زگیل و همچنین پسوریازیس موثر است (دارای ترکیبات سولفوریک است که التهاب را آرام می کند).

کمک به هضم: سیر حاوی اسیدهای فنولیک است که توانایی پاکسازی و پاکسازی دستگاه گوارش را از درون دارد. و همچنین سرشار از اینولین، یک پری بیوتیک، و فروکتان، فیبر است که به مبارزه با ناراحتی گوارشی و بازیابی فلور روده کمک می کند.

سیر همچنین در مواقع مسمومیت های غذایی به ویژه مسمومیت های ناشی از سالمونلوز درمان می کند.

به حفظ خط کمک می کند: سیر سرشار از پروتئین و کربوهیدرات و در عین حال بسیار کم چربی، یک ابر غذای مغذی است.

به تحریک متابولیسم و ​​در نتیجه سوزاندن کالری بیشتر و دفع سریعتر اضافی از طریق ادرار کمک می کند. علاوه بر این، سیگنال‌های سیری را به مغز ارسال می‌کند که می‌تواند از داشتن چشم‌های بزرگ‌تر از شکم جلوگیری کند.

با فشار خون بالا مبارزه می کند
آدنوزین موجود در حبه سیر دارای اثر گشاد کنندگی عروق است و باعث گردش بهتر خون می شود و در نتیجه به مبارزه با فشار خون بالا کمک می کند.

مبارزه با کلسترول: آلیسین موجود در سیر به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.