شخصی که با کاشی و سرامیک ساده بدهی 700 میلیاردی خود را پرداخت کرد!!

سرامیک یکی از قدیمی ترین مواد مورد استفاده بشر است. آثار باستانی بی‌شماری از هر دوره‌ای در تاریخ نشان می‌دهد که پوشش‌های کف، اشیاء روزمره، مجسمه‌ها، تزئینات و اقلام سفالی از انواع مختلف با تولد و توسعه تمدن در سراسر جهان همراه بوده است.

اما می توان گفت کاشی و سرامیک ساده نیز یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین مواد عصر ماست.

به لطف نوآوری های مداوم تکنولوژیکی و پیشرفت های مداوم در خواص ذاتی آنها، مواد سرامیکی بسیار توسعه یافته اند و اکنون برای کاربردهای مهم در طیف گسترده ای از بخش ها، از الکترونیک گرفته تا مهندسی مکانیک، از مهندسی هسته ای تا شیمی و هوافضا و البته استفاده می شوند.

معماری که در آن اسلب های سرامیکی به طور گسترده ای برای پوشش کف، دیوارها، مبلمان و نما استفاده می شود.

کاشی و سرامیک ایتالیایی محصولاتی صنعتی هستند که از مخلوطی از خاک رس، ماسه و سایر مواد خام موجود در طبیعت فلدسپات، کائولن، کوارتز و غیره به دست می‌آیند که با توجه به نوع محصول مورد نظر به نسبت‌های مختلف با هم مخلوط می‌شوند.

این بدنه ها به طور مناسب در حالت مرطوب پردازش و شکل می گیرند، سپس خشک می شوند و متعاقباً در دمای بالا تا 1250 درجه سانتیگراد با توجه به نوع محصول پخته می شوند و به مواد نهایی خواص کلی استثنایی سختی، استحکام مکانیکی، سفتی و اینرسی می دهند.

انواع مختلفی از کاشی‌های سرامیکی بسته به فرآیند شکل‌دهی پرس یا اکستروژن، مواد اولیه بدنه بدنه قرمز یا سفید، ساختار بدنه متخلخل یا فشرده، ابعاد و اندازه‌ها و همچنین اثر سطح در دسترس هستند که می توان به صورت براق، مات، طبیعی یا بافت به دست آورد.

کاشی های لعاب دار دارای یک لایه سطحی لعاب رنگی هستند که ویژگی های زیبایی شناختی مهمی رنگ، براقیت، تزئین، سایه و غیره و ویژگی های فنی سختی، نفوذ ناپذیری و غیره به آنها می دهد.

این ویژگی ها به نوع لعاب بستگی دارد و ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.