علت رشد صنعت میگو در مکزیک

در مکزیک تنها پس از ایجاد تغییرات در حقوق مالکیت، صنعت میگو خالدار توانست توسعه یابد.

محوری ترین اصلاح سیاست اصلاح ماده 27 قانون اساسی مکزیک بود که برای اولین بار عناوین قابل واگذاری را به اراضی اجیدو ارائه کرد و فروش، اجاره و رهن این اراضی را که قبلاً غیرقابل واگذاری بود، قانونی کرد .

تا سال 1992، تعاونی های اجیدو کنترل انحصاری بر بیشتر منابع ساحلی حیاتی برای توسعه مزرعه میگو و حقوق قانونی صید و پرورش گونه های میگو را در دست داشتند .

اما با دسترسی محدود به اعتبار، این جوامع فقیر ساحلی فاقد منابع لازم برای توسعه مزارع پرورش میگو جنوب بودند. تحقیقات بعدی نشان می دهد که این نقل و انتقالات به نفع بسیاری از خانوارها و جوامع فقیرتر تمام نشده است.

با گسترش صنعت، دولت ایالت سونوران مطالعات متعددی را درخواست کرد. به عنوان مثال، یک مطالعه توسط موسسه فنی مونتری در شهر گوایماس برای ارزیابی پتانسیل مزرعه میگو دریایی در منطقه و عوامل اجتماعی و محیطی تامین مالی کرد.

بسیاری از داده های جمع آوری شده در این مطالعه در پایگاه داده سیستم اطلاعات جغرافیایی در وب برای دسترسی عموم قرار داده شد و به طور منظم به روز شد.

پایگاه داده شامل اطلاعاتی در مورد تهدیدات متعدد و ارائه دستورالعمل هایی برای مکان یابی مزرعه میگو پفکی ترد بر اساس مشارکت جامعه و ارزیابی فنی محلی بود.

 • منابع:
  1. Knowledge and innovation relationships in the shrimp industry in Thailand and Mexico
 • تبلیغات: 
  1. عاقبت کسی که تمام مجسمه برنجی ها را در دریا می انداخت
  2. شهر مخوفی که دور تا دور آن با ریشه سنبل الطیب احاطه شده است
  3. با مالیدن ذرت بر روی خط های پیشانیتان آن ها را از بین ببرید
  4. آیا می دانید اولین بخاری توسط چه کسی ساخته شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.