لباس عروس پرونویا به عنوان لباس دیدو بازدید عید امسال

در عروسی های آسیای مرکزی و آناتولی، عروس ها رنگ قرمز را برای جشن شادی و نماد شادی زندگی ترجیح می دادند. در آسیای مرکزی و آناتولی، عروس ها هنگام خروج از خانه پدری رنگ قرمز را ترجیح می دادند.

داستان انواع لباس عروس مثل لباس عروس پرونویا به مصر باستان برمی گردد. در حدود 4000 سال پیش، در مصر باستان، عروس‌ها لباس‌هایی از کتانی سفید می‌پوشیدند که روی آن‌ها لایه‌هایی از چین‌ها وجود داشت.

از آنجایی که رنگ سفید نماد جشن در یونان باستان بود، عروس ها برای مراسم عروسی لباس های سفید دوخته می کردند.

اگرچه عروس ها در مصر باستان و یونان لباس های سفید می پوشیدند، اما دختران جوان برای ازدواج در روم باستان رنگ زرد را برای لباس عروس ترجیح می دادند.

در قرون وسطی بیشتر به کیفیت و زرق و برق پارچه توجه می شد تا رنگ لباس عروس. در دوران رنسانس، لباس های شرابی با کرست و دم بلند، ترجیح داده شده ترین لباس عروس ها بود.

پس از دوره‌های چین، مصر، آسیای مرکزی، یونان باستان و روم، در امپراتوری عثمانی، عروس‌ها معمولا قرمز بودند. با این حال، محریمه سلطان، دختر سلیمان اعظم و حورم سلطان، لباس ابریشمی آبی بر تن داشت که زیباترین لباس عروس آن دوره بود.

ملکه ویکتوریا برای ازدواجش با شاهزاده آلبرت در سال 1840 یک لباس عروس سفید پوشید.

قبل از این تاریخ، هیچ کس لباس عروس سفید را ترجیح نمی داد، به جز چند عروس، مانند مری استوارت، ملکه اسکاتلند.

او لباس عروسی پر زرق و برق از پارچه ساتن سفید با دمی 5.5 متری ایجاد کرد که ملکه ویکتوریا هنگام ازدواج با شاهزاده آلبرت پوشید.

از اواسط دهه 1800، لباس‌های عروس سفید در سراسر جهان، از کاخ‌های بریتانیا گرفته تا کاخ‌های عثمانی، جایگاه خود را پیدا کردند.

با این حال، این سنت آغاز شده توسط ملکه ویکتوریا به زودی نه تنها در اروپا بلکه در سراسر جهان مد شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.