لنت ترمز سمند امکو گرانتر از پراید شده است!

ترمزها برای ایمنی هنگام رانندگی بسیار مهم هستند. اگر آنها کار نکنند می تواند بسیار خطرناک باشد. خوشبختانه، علائم هشداردهنده ای وجود دارد که می توانیم در صورت بروز مشکل در ترمزها و نیاز به تعویض قطعات به آنها توجه کنیم.

هر بار که ترمز می کنید، کل سیستم ترمز تحت فشار زیادی قرار می گیرد. بنابراین، فرسوده شدن قطعات مختلف و نیاز به تعمیر یا تعویض، فقط یک زمان است.

به همین دلیل استفاده از لنت ترمز سمند امکو که از بهترین متریال های اولیه تهیه شده است می تواند این اطمینان را بدهد که رانندگی ایمنی را داشته باشید.

درک نحوه عملکرد سیستم ترمز و اجزای آن باعث می شود بازدید بعدی شما از کارگاه کمتر گیج کننده باشد. این به شما کمک می کند تا دقیقاً بفهمید که چگونه مشکل را برطرف کنید و چگونه در آینده از آن اجتناب کنید یا آن را کاهش دهید.

کالیپر ترمز، دیسک ترمز و لنت ترمز:

اکثر خودروهای مدرن مجهز به دیسک ترمز هستند. با این نوع سیستم ترمز، چرخ ها به دیسک های فلزی متصل می شوند که با لاستیک ها و توپی چرخ ها می چرخند.

کولیس با کاهش سرعت چرخ ها از طریق اصطکاک کار می کند. در اصل، این یک نوع کولیس است که دور دیسک ترمز می پیچد. لنت های ترمز به داخل کالیپر و قسمت هایی که اصطکاک ایجاد می کنند متصل می شوند.

هنگامی که روی پدال ترمز پا می گذارید، فشار ذخیره شده در روغن ترمز، پیستون را به سمت کالیپر فشار می دهد. این کار لنت های ترمز را روی دیسک ترمز فشار می دهد و چرخ دیگر نمی تواند به راحتی بچرخد.

نتیجه این است که کندتر می شود. اگر این فرآیند روی هر چهار چرخ به طور همزمان انجام شود، خودرو به صورت کنترل شده ترمز می شود و در نهایت متوقف می شود.

لنت های ترمز از مواد نرم تری نسبت به دیسک های ترمز که از فلز ساخته شده اند ساخته شده اند. بنابراین، لنت های ترمز سریعتر فرسوده می شوند، خواهید دید که باید لنت ترمز را خیلی بیشتر از دیسک ترمز تعویض کنید.

دانستن نحوه عملکرد سیستم ترمز درک دلیل آن را بسیار آسان تر می کند. هر بار که روی پدال ترمز می گذارید، لنت های ترمز کمی بیشتر سائیده می شوند.

با گذشت زمان، لنت های ترمز به طور کامل توسط دیسک های فلزی فرسوده شده و کارایی خود را از دست می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.