مرگ با کابل افشان لاستیکی در کشور مکزیک افزایش یافته است

در حالی که کابل های کاغذی و انواع کابل افشان لاستیکی عمدتاً با تست های مقاومت عایق DC آزمایش می شوند، رایج ترین آزمایش برای سیستم های کابل دی الکتریک جامد، آزمایش تخلیه جزئی است. باید بین تست کابل و تشخیص کابل تمایز قائل شد.

در حالی که روش‌های تست کابل منجر به بیانیه go/no go می‌شوند، روش‌های تشخیص کابل امکان قضاوت در مورد وضعیت فعلی کابل را فراهم می‌کنند. با انجام برخی آزمایشات حتی می توان محل عیب عایق را قبل از خرابی تعیین کرد.

در برخی موارد، درختان الکتریکی (درختان آب) را می توان با اندازه گیری دلتای قهوهای مایل به زرد تشخیص داد.

تفسیر نتایج اندازه‌گیری می‌تواند در برخی موارد امکان تمایز بین کابل درختی جدید و قوی را ایجاد کند.

متأسفانه، بسیاری از مسائل دیگر وجود دارند که می توانند به اشتباه خود را به عنوان دلتای مماس بالا نشان دهند و اکثریت قریب به اتفاق عیوب دی الکتریک جامد را نمی توان با این روش تشخیص داد. آسیب به عایق و درختکاری الکتریکی ممکن است با اندازه گیری تخلیه جزئی تشخیص داده شود.

داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول فرآیند اندازه‌گیری با مقادیر اندازه‌گیری همان کابل جمع‌آوری‌شده در طول آزمون پذیرش مقایسه می‌شوند. این امکان طبقه بندی ساده و سریع وضعیت دی الکتریک کابل آزمایش شده را فراهم می کند.

درست مانند دلتای مماس، این روش نیز اخطارهای زیادی دارد، اما با رعایت استانداردهای تست کارخانه، نتایج میدانی می‌تواند بسیار قابل اعتماد باشد.این یک کابل کلاس عایق 15 کیلوولت است که با یک نوار مسی 5 میل محافظت می شود.

بسیاری از آثار ادبی ساختار و پارامترهای مؤثر بر محاسبات کابل را نشان می‌دهند. با توجه به، مقاومت خاک در مقایسه با سایر پارامترها، تأثیرگذارترین پارامتر بر درجه بندی کابل فعلی است.

در طراحی عملی، انتخاب سطح مقطع کابل (CSA) بر اساس ظرفیت حمل جریان و افت ولتاژ مجاز این کابل ها در مورد بحث قرار گرفته است. بسیاری از محققین به تحلیل خرابی کابل پیش‌بینی‌کننده، روش‌های ارزیابی عمر، مکان خطا، آزمایش‌ها و تخلیه‌ها، مدل‌سازی، تشخیص و بهینه‌سازی استراتژی‌های تعمیر و نگهداری و جایگزینی با مزایای تحقیقات اقتصادی علاقه دارند

بر کاهش تلفات برق در کابل ها با استفاده از یک نرم افزار کاربردی جدید تمرکز دارد که بهترین سرمایه گذاری را برای خرید تجهیزات الکتریکی مقایسه و انتخاب می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.