نصب سیستم تهویه مطبوع خانگی در ناوگان اتوبوس رانی کشور!!

اگر سیستم تهویه هوا متمرکز باشد، به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد، اما نصب پیچیده‌تر و همچنین گران است، زیرا کانال‌های تغذیه و برگشت، مانند دریچه‌های هوا، باید از یک نقطه به تمام اتاق‌ها برسند. بنابراین ارائه کارهای بنایی و سقف های کاذب به صورت موقت ضروری است.

سیستم‌های تهویه مطبوع خانگی غیرمتمرکز CMV مطمئناً نصب را ساده می‌کنند، اما نگهداری ماشین‌های بیشتر مطمئناً گران‌تر خواهد بود و همچنین زمان بیشتری را می‌طلبد.

حال اجازه دهید مزایا و معایب سیستم‌های ساده‌تر را تحلیل کنیم، یعنی سیستم‌هایی که مبدل حرارتی ندارند و دارای یک جریان هستند.

بدون شک ارزان‌ترین آنها هستند، اما در نهایت خود را فقط به اتاق‌های کوچک، مانند حمام یا آشپزخانه اختصاص می‌دهند. مجهز نبودن به مبدل حرارتی، باعث صرفه جویی در انرژی بسیار پایین می شود و همچنین اگر آب و هوا مرتباً تحت تغییرات دمایی بالا قرار گیرد، عملکرد بسیار ضعیفی دارند.

بنابراین در آب و هوای معتدل بهترین عملکرد را دارند. همچنین سیستم‌های CMV جریان متناوب وجود دارد که مجهز به مبدل نیستند، بلکه به یک انباشتگر حرارتی مجهز هستند.

انباشته اجازه انتشار تدریجی گرما را می دهد، اما برای مطابقت با استاندارد EN 13141-8 آنها باید لزوماً به صورت جفت نصب شوند.

نصب آنها بسیار ساده تر از سیستم های مجهز به مبدل حرارتی است، اما مطمئناً خرید یک جفت ماشین برای رعایت قانون، مطمئناً ارزان نیست.

در این مرحله کاملاً واضح است که سیستم‌های CMV با مبدل‌های حرارتی جریان دوگانه، بالاترین محدوده را در این نوع سیستم نشان می‌دهند.

آنها به سادگی بزرگتر و گرانتر از مدل های دارای مبدل حرارتی تک جریان هستند، اما ویژگی های آنها بدون شک آنها را برای هر نوع اتاقی مناسب می کند و حداکثر بهره وری انرژی را در هر محیطی ارائه می دهد و بنابراین کاهش قابل توجهی در مصرف دارد.

سیستم‌های CMV دو جریان با مبدل حرارتی، واحدهای تهویه کامل هستند، مجهز به سیستم بازیابی گرما که به طور مستقل ورودی و گردش هوا را در اتاق‌های جداگانه مدیریت می‌کند.

حداکثر نتیجه با حداقل هزینه عملیاتی، همیشه یک تبادل هوای ثابت را تضمین می کند. در نهایت، تنها عیب این واقعیت است که برای نصب آنها نیاز به کارهای بنایی دارند که میزان آنها بسته به متمرکز بودن یا غیرمتمرکز بودن آنها متفاوت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.