کالیبراسیون و پر کردن مجدد دستگاه فشارسنج

یک فشارسنج به طور متوسط 100 گرم جیوه دارد. کالیبراسیون و پر کردن مجدد این دستگاه ها معمولا توسط کادر فنی داخل بیمارستان انجام می شود.

کارکنان غالباً در مورد جابجایی ایمن جیوه آموزش نمی بینند و به دلیل عدم آگاهی اغلب از هیچ گونه حفاظتی استفاده نمی کنند. جابجایی باز جیوه منجر به سطوح خطرناک جیوه در هوای اتاق های کالیبراسیون می شود که خطر مسمومیت را به همراه دارد.

فشارسنج های حاوی جیوه هنگامی که استفاده نمی شوند گل رز ابی و به زباله تبدیل می شوند، برای محیط زیست نیز خطراتی ایجاد می کنند.

کنوانسیون Minamata در مورد جیوه خطرات دستگاه های حاوی جیوه مورد استفاده در مراقبت های بهداشتی را تایید می کند. اهداف مشخص و با زمان مشخصی را برای طرفین تعیین می کند تا تولید، صادرات یا واردات تعدادی از محصولات جیوه اضافه شده را متوقف کنند.

برای دماسنج‌ها و فشارسنج‌هایی که در دسته وسیع‌تری از تجهیزات پزشکی چگالی جیوه غیرالکترونیکی تحت مقررات ماده 4 کنوانسیون قرار می‌گیرند، تاریخ توقف تدریجی ساخت، صادرات و واردات آن‌ها سال 2020 است، با امکان معافیت‌های خاص طرفین تا سقف 2030.

جیوه

برای حمایت از کشورهای عضو، WHO ملاحظات کلیدی و راهنمای گام به گام را برای توسعه استراتژی‌های ملی برای حذف تدریجی دستگاه‌های حاوی جیوه از بخش مراقبت‌های بهداشتی، از جمله از طریق جایگزینی و جایگزینی با جایگزین‌ها، منتشر کرد.

راهنمای WHO در توسعه استراتژی های ملی مبتنی بر همکاری خواص شیره انگور برای کودکان طولانی مدت آن با مراقبت های بهداشتی بدون آسیب (HCWH) در ابتکار جهانی برای جایگزینی دستگاه های پزشکی مبتنی بر جیوه در مراقبت های بهداشتی است.

در سال های گذشته، موفقیت های متعددی امکان گوجه فرنگی امروز حذف تدریجی جیوه را نشان داده است. اسناد زیر و همچنین مراجع زیر اطلاعات ارزشمندی را در این مورد ارائه می دهند.

 • راهنمای حذف جیوه از مراکز بهداشتی و درمانی. پراگ: HCWH.
 • تعویض دماسنج ها و فشارسنج های جیوه ای در مراقبت های بهداشتی. راهنمایی فنی. ژنو: سازمان جهانی بهداشت
 • مشخصات فنی WHO برای دستگاه های اندازه گیری فشار خون غیرتهاجمی خودکار با کاف. ژنو: سازمان جهانی بهداشت
 • منابع:
  1. Mercury and human health
 • تبلیغات: 
  1. آیا توپ پینگ پنگ نوشا عالمیان فروخته شد؟!
  2. چه کسانی توانستند شیرینی را برای اولین بار تهیه نمایند؟
  3. جورابهای که با کشیده شدن به سایز پا تبدیل می شود .
  4. نام زیتون در کتاب مقدس عبری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.